
Krokiety z grzybami (idealne ciasto naleśnikowe)
-
- Czas przygotowania
- Minut
-
- Czas pieczenia/gotowania
- Minut
Ocena przepisu
- (5 /5)
- 2 ratings
Składniki
- Składniki (na około 15 sztuk):
- 1,5kg świeżych podgrzybków
- 2 duże cebule pokrojone w kostkę
- 5 listków lubczyku
- 4jajka
- bułka tarta
- sól i świeżo zmielony pieprz
- Ciasto naleśnikowe: 2 szklanki mleka, 1 szklanka wody, gazowanej 2 jajka, 2 szklanki mąki, pszennej (typ 450 lub 500) – z czubkiem, 1/2 łyżeczki soli , 1/4 szklanki oleju,
Instrukcje
- Przychodzi sezon grzybowy i pierwsze co na myśl mi przychodzi to (sos grzybowy,zupa grzybowa i oczywiście krokiety) . Smak tych krokietów jest idealny.
- Umieść w wysokim i pojemnym naczyniu wszystkie płyny, wbij jaja, wsyp sól. Następnie trzepaczką lub blenderem roztrzepać całość.
- Dodać mąkę i mieszaj/miksuj, aż do momentu utworzenia gładkiego, rzadkiego ciasta, bez grudek!. Odłóż przynajmniej na pół godziny.
- W czasie gdy ciasto dochodzi. Pokrój cebulę w kostkę. Świeże oczyszczone wilgotną szmatką grzyby pokrój w plastry ok 8-10mm.Posiekaj lubczyk.
- Rozgrzej patelnię, zeszklij cebulę, dodaj grzyby i lubczyk. Smaż około 20minut bez przykrycia (redukcja wody), od czasu do czasu mieszaj by się nie przypaliły.
- Garść suszonych grzybów zmiksuj na proszek. Dodaj do grzybów. Nada to wyrazisty smak i zagęści farsz. Dopraw solą i pieprzem, smaż kolejne 3-4 minuty i gotowe.
- Po upływie minimum 30 min rozgrzej patelnię bez oleju (ewentualnie natłuść ręcznikiem papierowym z olejem), wymieszaj ciasto, wlej za pomocą chochelki porcję, delikatnie wykonując ruchy koliste patelnią, aby równomiernie je rozprowadzić, a kiedy powierzchnia ciasta jest już sucha, odwracasz i smażysz z drugiej strony.
- Do gotowych naleśników włóż farsz i zwiń. Jajka rozbełtaj w głębszym naczyniu, dopraw solą i pieprzem. Obtocz krokiety w jajku i bułce tartej. Rozgrzej na patelni olej. Smaż na średnim oleju ok 3 min na stronę. Gotowe!!! Podawaj z barszczem czerwonym. Smacznego!!!
- Gotowe w: 45 Minut
- Typ przepisu:Bez mięsa, Drugie dania, Grzyby, Potrawy z mąki, wegetariańskie
- Składniki: Cebula, grzyby leśne, jajka, mąka przenna, Mleko, olej, pieprz, sól, świeże liście lubczyku, woda gazowana
Oceń ten przepis

-
2 Osób Oceniło ten przepis
-
Średnia ocena
-
- (5 / 5)
Przepis na 6 z plusem,dziś robiłam rewelacja
Gdy żona i dzieci spróbowały tych krokietów, w domu zapanowała radosna atmosfera. Jak na święta:-) mimo że mamy pazdziernik. dzięki
Gdy żona i dzieci spróbowały tych krokietów, w domu zapanowała radosna atmosfera. dzięki
Pychotka.Polecam
Niebo w buzi😁 już wszystkim znajomym poleciłam ten fantastyczny przepis
Pyszne…. atrakcyjne prezentują się na talerzu
Pyszne…. Wszystkim bardzo smakowały moje krokiety 😀 dziekuje serdecznie za ten przepis👍